Повернутися до новин

Інтерпретація образу Тараса Шевченка в мистецтві ХХ – поч. ХХІ ст.

В Музеї народного декоративного мистецтва до уваги відвідувачів представлено виставку «Інтерпретація образу Тараса Шевченка в мистецтві ХХ – поч. ХХІ ст.» з фондової колекції Шевченківського національного заповідника.

Творча спадщина Тараса Шевченка – яскрава сторінка історії української мистецької культури. Засобами барвистої вишивки, різьблення, ткацтва та килимарства митці України з великою теплотою відтворюють образ Великого Кобзаря. Важко назвати майстра, який би у своїй творчості не звертався до Шевченківської тематики.

На виставці представлено: килим «Квіти Кобзареві» заслуженої художниці України Наталії Литовченко; живописні полотна Василя Гелетка «Шевченко Т.Г. Спогади», Володимира Коржова «Світлиця Кобзаря», Миколи Кочубея «Катерина», Олесі Щербини «Т.Шевченко», вишиті портрети і поезії Т.Г.Шевченка за проектом заслуженого майстра народної творчості України Григорія Кисіля та інші.

Велика шана до Кобзаря та любов до його творчості звучать у кожній роботі митців українського народного та декоративного мистецтва.

Поділитися статтею

Більше новин

До 100-річчя з дня народження Катерини ПІКИ

11 Квітня, 2025

11 квітня 2025 року в бібліотеці Шевченківського національного заповідника відбувся літературно-мистецький вечір «Життєдайне джерело поезії Катерини Піки», присвячений 100-річчю з дня народження канівської поетеси. (більше…)

Читати далі

РОДУ КРИНИЦЯ ВІЩА

7 Квітня, 2025

УВАГА! Підходить до завершення щорічний літературно-мистецький конкурс «РОДУ КРИНИЦЯ ВІЩА», який стартував 13 лютого 2025 року. Конкурс триває до 18 квітня і проводиться у двох намінаціях: «Література» (секції: поезія, проза; мова літературних творів ‒ українська ) та «Образотворче мистецтво» (секції: живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво, скульптура, художнє фото). (більше…)

Читати далі

У ЦЕЙ ЧАС на ТАРАСОВІЙ ГОРІ…

1 Квітня, 2025

Учасники обласного семінару керівників закладів загальної середньої освіти з цілодобовим перебуванням дітей Черкаської області на Тарасовій Горі. Вклонилися Кобзарю, налюбувалися краєвидами Канівських Гір та могутнього Дніпра, прослухали цікаву розповідь-екскурсію від Лариси Миколенко, завідувача відділу наукових досліджень. (більше…)

Читати далі