Повернутися до новин

Презентація нових наукових видань Шевченківського національного заповідника у с. Мошни

За сприяння адміністрації Мошнівської територіальної  громади, відділу культури і спорту Мошнівської громади 12 лютого 2025 року у селі Мошни пройшов спільний захід, організований науковцями Шевченківського національного заповідника та Музею Тараса Шевченка  с. Мошни, до якого були залучені жителі села, школярі Мошнівського ліцею та КЗ «Черкаський НРЦ «Країна добра» Черкаської обласної ради. Захід розпочався з відвідання Музею Тараса Шевченка, огляду об’єктів на території музею.

Презентація нових наукових видань Шевченківського національного заповідника, яку підготували науковці музею, пройшла у залі Мошнівського будинку культури. Старший науковий співробітник сектору «Тарас Шевченко в житті і творчості» Алла Яхімович, упорядник видання, представила учасникам зустрічі мистецький альбом-каталог «Микола Лихошва», присвячений 90-й річниці з дня народження заслуженого художника України Миколи Петровича Лихошви, родича Тараса Шевченка  по лінії його рідного брата Микити. У 2013 році у Шевченківському національному заповіднику відбулася персональна виставка мистецьких творів художника. 9 березня 2022 року, до 208-ї  річниці з дня народження Тараса Шевченка, Микола Петрович подарував 96 живописних та графічних творів музеєві Тараса Шевченка в Каневі.  Презентація альбому-каталогу, яку проводила науковець Алла Яхімович, супроводжувалась  зображенням мистецьких робіт художника на екрані, які увійшли до відео блоку.

Завідувачка сектору «Тарас Шевченко в житті і творчості» Надія Долгіч представила збірник «Спасибі тобі, мій друже-брате, за твої великі клопоти…», присвячений 210-річниці з дня народження Тараса Шевченка. Учасники зустрічі мали змогу доторкнутися до історії української  Святині – могили Тараса Шевченка у Каневі, яка була збережена у складних умовах ХІХ ст. троюрідним братом і свояком поета Варфоломієм Григоровичем Шевченком. Перегляд відеоматеріалу, розповідь Надії Долгіч, упорядника збірника, куратора заходів по вшануванню пам’яті Варфоломія Шевченка, які проходили як у Каневі, так і у с. Мошни, дали можливість усвідомити великий подвиг родича Тараса Шевченка у справі збереження його могили.

Учасники зустрічі були ознайомлені також з науковими виданнями Шевченківського національного заповідника, зокрема збірниками наукових праць «Наукові записки Шевченківського національного заповідника» та збірниками матеріалів Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій «Тарасова гора: люди і події».

Значна частина видань Заповідника була здійснена у видавництві «Панмедія» (Київ), макетування яких виконав наш земляк, працівник видавницта Іван Кугно.

На завершення заходу Мошнівський ліцей та КЗ «Черкаський НРЦ «Країна добра» отримали в дарунок  збірники «Спасибі тобі, мій друже-брате, за твої великі клопоти…» та альбом-каталог «Микола Лихошва» та зробили пам’ятну світлину на згадку про зустріч у чудовому селі Мошни.

А ще учасників зустрічі пригощали козацькою кашею, смачною випічкою та напоями домашнього приготування.

Поділитися статтею

Більше новин

Сьогодні Тарасову гору відвідали вихованці Народного художнього колективу вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко»

15 Червня, 2025

Дитячому ансамблю «Зернятко» в цьому році виповнилося 35 років. Вихованці ансамблю виховуються на кращих зразках українських традицій і поширюють українську культуру за межі України: Європа, Японія, Америка, Сінгапур, Йорданія. Ансамбль «Зернятко» − волонтери, вони допомагають ЗСУ та наближають нашу перемогу. Так ці дитячі серця підтримують нашу культуру, яка зміцнює нашу силу і віру. (більше…)

Читати далі

Чи знаємо ми Тараса Шевченка?

10 Червня, 2025

За ініціативи Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка, Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка, Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України у березні стартував загальноукраїнський квест-марафон «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?». (більше…)

Читати далі

Очима юнака – думками Пророка

27 Травня, 2025

27 травня 2025 року у рамках Міжнародного літературно-мистецького конкурсу «Роду криниця віща»у музеї Тараса Шевченка було розгорнуто мистецьку виставку творів переможців чотирьох вікових категорій трьох номінацій: «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво» та «Художня фотографія». На конкурс було надіслано 56 творів 57 учасників. Серед переможців – студент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Назар Щербатюк (м. Черкаси). (більше…)

Читати далі