Повернутися до новин

«Щоб стать одностайно за діло святе!»

Під такою назвою в Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка Національного історико-культурного заповідника «Переяслав» (м. Переяслав) 27 лютого 2025 року, у рамках відзначення 180-річчя написання Тарасом Шевченком вірша «Як умру, то поховайте…» («Заповіт») у будинку Андрія Козачковського, заступником генерального директора Шевченківського національного заповідника, кандидатом історичних наук Світланою Брижицькою було проведено презентацію наукових видань заповідника, що побачили світ наприкінці 2024 року, а саме:

  1. Збірника наукових праць «Наукові записки Шевченківського національного заповідника», де ви висвітлено сучасні питання шевченкознавчих досліджень; діяльність Шевченківського національного заповідника як історико-культурного, науково-дослідного, культурно-освітнього, пам’ятко- та природоохоронного закладу, створеного на базі комплексу пам’яток культурної спадщини та природи, пов’язаних з життям і вшануванням пам’яті Т. Шевченка.
  2. Збірника матеріалів Десятих Міжнародних Шевченківських читань «Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка», присвячених 210-й річниці з дня народження митця та 175-літтю завершення експедиції на Арал, які відбулися 26 вересня 2024 року в м. Каневі. Учасники читань звернули увагу на художню і літературну творчість Тараса Шевченка, оточення і зв’язки українського митця, проаналізували біографічну шевченкіану в музейних колекціях і бібліотечних фондах, а також біографічні видання про Тараса Шевченка. Окремо приділили увагу теоретико-методологічним засадам вивчення біографій митців.
  3. Книги «Фото у фондах Шевченківського національного заповідника. Каталог 1956–2014». До 100-річчя з часу оголошення території могили Тараса Шевченка державним заповідником. Покажчик включає 2409 позицій, в яких розкрито частково біографію і творчість Тараса Шевченка, історію Шевченківського меморіалу, пошанування Шевченкового імені в Україні й світі, візити відомих особистостей, діячів культури і мистецтв, офіційних делегацій на Тарасову Гору. Також представлено історію Канева і Канівщини.

На початку заходу присутні вшанували українських захисників та захисниць, які полягли в російсько-українській війні, хвилиною мовчання.

З вітальним словом до Світлани Брижицької та всіх присутніх виступив заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук, професор Колибенко Олександр Володимирович. Він подарував до бібліотеки Шевченківського заповідника книгу «Пам’ятки Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Думкою про цінність презентованих видань, особливо каталогу «Фото», про специфіку фондової роботи та своїми спогадами з дитинства, пов’язаними з Шевченковим іменем, поділився завідувач сектору збереження музейних цінностей НІЕЗ «Переяслав» Ревега Віктор Васильович.

Примірники книг спікер заходу подарувала НІЕЗ «Переяслав», бібліотеці Університету Григорія Сковороди в Переяславі та бібліотеці КЗ «Переяславська публічна бібліотека».

Поділитися статтею

Більше новин

Сьогодні Тарасову гору відвідали вихованці Народного художнього колективу вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко»

15 Червня, 2025

Дитячому ансамблю «Зернятко» в цьому році виповнилося 35 років. Вихованці ансамблю виховуються на кращих зразках українських традицій і поширюють українську культуру за межі України: Європа, Японія, Америка, Сінгапур, Йорданія. Ансамбль «Зернятко» − волонтери, вони допомагають ЗСУ та наближають нашу перемогу. Так ці дитячі серця підтримують нашу культуру, яка зміцнює нашу силу і віру. (більше…)

Читати далі

Чи знаємо ми Тараса Шевченка?

10 Червня, 2025

За ініціативи Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка, Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка, Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України у березні стартував загальноукраїнський квест-марафон «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?». (більше…)

Читати далі

Очима юнака – думками Пророка

27 Травня, 2025

27 травня 2025 року у рамках Міжнародного літературно-мистецького конкурсу «Роду криниця віща»у музеї Тараса Шевченка було розгорнуто мистецьку виставку творів переможців чотирьох вікових категорій трьох номінацій: «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво» та «Художня фотографія». На конкурс було надіслано 56 творів 57 учасників. Серед переможців – студент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Назар Щербатюк (м. Черкаси). (більше…)

Читати далі