Повернутися до новин

«На славу нашої преславної України»

Пошанувати Тараса Шевченка у 164-ту річницю з дня смерті поета 22 травня 2025 року прибули з Києва на Тарасові гору члени Національної спілки письменників України, Національної спілки кінематографістів України та 16-ть солістів Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки під орудою Ігоря Куриліва. Звучав безсмертний «Заповіт»…
Після покладання квітів на могилу Тараса Шевченка, до присутніх із вітальним словом звернулася Світлана Брижицька, заступниця генерального директора Шевченківського національного заповідника з наукової роботи, кандидатка історичних наук, яка наголосила на силі пророчого Слова Великого Кобзаря та провідній ролі його творчості у становленні української ідентичності. Усі присутні підтримали виконання хористами Державного Гімну України.
Борис Пономаренко, секретар Національної спілки письменників України представив шанувальників Кобзаря та продекламував свою поезію «До Олтаря»:

Як на сповідь поспішали ми,
Щоб зійти на кручу Кобзареву…
Щоб сказати: «Батьку, ми грудьми
Зупинили силу москалеву!

Борис Йосипович звернув увагу на те, що НСПУ, Національний хор імені Г. Верьовки є колективними членами, а шановні Анатолій Паламаренко та Петро Засенко – почесними членами Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України, який долучився до організації та проведення цього заходу. Очолює Фонд академік НАН України Сергій Комісаренко.
Слово для виступу було надане академіку НАН України Миколі Жулинському, голові НСПУ Михайлу Сидоржевському, голові НСКУ Сергію Борденюку. Народний артист України Анатолій Паламаренко розкрив могутню силу і велич поезії Шевченка через літературно-музичну композицію, яку виконав спільно з хористами.
Свою нову поезію «Очима Тараса», присвячену Кобзарю прочитав чудовий, знаний поет, заслужений працівник культури, голова Ради старійшин та багаторічний голова Приймальної комісії НСПУ Петро Засенко:

Мела московським холодом завія,
Зло станіло і родило зло…
І хата й степ – усе Малоросія,
А України наче й не було.

Насамкінець Борис Пономаренко подякував господарям – працівникам Заповідника, а також артистам за участь у святкуванні та запросив усіх до канівського Будинку культури на огляд кінофільму «Тарас» (1985), створеного вітчизняними митцями та озвученим Сергієм Бондарчуком і Богданом Ступкою. Копія цього вилученого і знищеного цензурою фільму, була нещодавно віднайдена на Київській кіностудії імені Олександра Довженка і врятована кіномитцями. Саме з Канева перегляд фільму розпочнеться по всій Україні.

Світлана Брижицька

Поділитися статтею

Більше новин

Сьогодні Тарасову гору відвідали вихованці Народного художнього колективу вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко»

15 Червня, 2025

Дитячому ансамблю «Зернятко» в цьому році виповнилося 35 років. Вихованці ансамблю виховуються на кращих зразках українських традицій і поширюють українську культуру за межі України: Європа, Японія, Америка, Сінгапур, Йорданія. Ансамбль «Зернятко» − волонтери, вони допомагають ЗСУ та наближають нашу перемогу. Так ці дитячі серця підтримують нашу культуру, яка зміцнює нашу силу і віру. (більше…)

Читати далі

Чи знаємо ми Тараса Шевченка?

10 Червня, 2025

За ініціативи Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка, Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка, Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України у березні стартував загальноукраїнський квест-марафон «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?». (більше…)

Читати далі

Очима юнака – думками Пророка

27 Травня, 2025

27 травня 2025 року у рамках Міжнародного літературно-мистецького конкурсу «Роду криниця віща»у музеї Тараса Шевченка було розгорнуто мистецьку виставку творів переможців чотирьох вікових категорій трьох номінацій: «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво» та «Художня фотографія». На конкурс було надіслано 56 творів 57 учасників. Серед переможців – студент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Назар Щербатюк (м. Черкаси). (більше…)

Читати далі