Повернутися до новин

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого у День Героїв Небесної Сотні біля пам’ятного знака «Слава Україні! Героям слава!» відбулося вшанування пам’яті учасників Революції Гідності.

У заході взяли участь співробітники та адміністрація Шевченківського національного заповідника. Із промовою виступила завідувач сектору музею історії та архітектури Віра Носенко, яка наголосила на значенні Революції Гідності та жертовному подвигу Героїв Небесної Сотні як важливій складовій сучасної історії України.

В умовах сьогодення особливо важливо зберігати й передавати пам’ять про ці події, формувати усвідомлення ціни свободи, гідності та незалежності. Саме через такі заходи відбувається виховання громадянської свідомості, поваги до національної історії та розуміння відповідальності за майбутнє держави.

Захід було організовано працівниками бібліотеки Заповідника. До вшанування пам’яті долучилися студенти Канівського фахового коледжу культури і мистецтв, що сприяло залученню молоді до осмислення подій новітньої історії та формуванню активної громадянської позиції.

Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Поділитися статтею

Більше новин

Ювілей майстра, що пише серцем

11 Червня, 2026

Сьогодні свій 65-й день народження відзначає Анатолій Буртовий, – заслужений художник України, талановитий митець, чий творчий шлях нерозривно пов’язаний із Тарасовою Горою. (більше…)

Читати далі

«Для мене вже почався суд історії. Я його не боюсь…»

27 Травня, 2026

25 травня минуло 100 років із часу вбивства Симона Петлюри (10.05.1879 – 25.05.1926) – державного, політичного і військового діяча, Голови Директорії Української народної республіки та Головного отамана військ і флоту УНР, який присвятив життя боротьбі за незалежність України. (більше…)

Читати далі

У 165-у річницю довічного повернення Т. Шевченка в Україну на Тарасовій Горі відбулася особлива зустріч

24 Травня, 2026

Гості привезли з собою унікальний вишиваний оберіг «Україна всіх єднає» - символ, що народився у 2016 році як ініціатива єднання та взаємної підтримки українців. Як розповіли ініціатори проєкту - Анатолій Банний, голова Полтавського обласного товариства політичних вʼязнів і репресованих та Зоя Коваленко - вишивальниця, керівниця Центру правозахисту і контролю за дотриманням законності Полтавської області, цей оберіг уперше був представлений у Полтаві, згодом - у Каневі, а далі вирушив у велику мандрівку Україною. (більше…)

Читати далі