У 165-у річницю довічного повернення Т. Шевченка в Україну на Тарасовій Горі відбулася особлива зустріч
Гості привезли з собою унікальний вишиваний оберіг «Україна всіх єднає» – символ, що народився у 2016 році як ініціатива єднання та взаємної підтримки українців.
Як розповіли ініціатори проєкту – Анатолій Банний, голова Полтавського обласного товариства політичних вʼязнів і репресованих та Зоя Коваленко – вишивальниця, керівниця Центру правозахисту і контролю за дотриманням законності Полтавської області, цей оберіг уперше був представлений у Полтаві, згодом – у Каневі, а далі вирушив у велику мандрівку Україною.
За роки свого існування він побував понад 70 разів у фронтовій зоні. Його вишивали військові, місцеві жителі, волонтери.
Особливо символічним є те, що початок творення цього оберегу відбувся саме на сходах, що ведуть до Могила Тараса
Шевченка. Перші стібки тоді зробили поетеса, народна майстриня, нині науковиця Шевченківського національного заповідника
Віра Носенко, колишній директор Марʼян Піняк та священник Сергій Нікітін.
Сьогодні оберіг вишитий українцями різних куточків нашої країни знову побував у Шевченківському музеї. Ця зустріч ще раз нагадала: національна памʼять твориться не лише у книгах і архівах, а й у таких живих символах, що проходять через руки і серця.
Адже у єдності сила українців! У кожному стібку – людські долі, біль і надія, віра у те, що Україна єдина – попри відстані, випробування і час.