Повернутися до новин

З Днем Української Державності

Слава Україні! Героям слава!

 

Дорогі співвітчизники, щирцеві українці і українки, захисники і захисниці нашої славної держави!

Вас вітає Тарасова Гора і заклично промовляє Шевченковим словом –

«Борітеся – поборете»!

 

Зачин щодо відзначення Дня Української Державності покликаний глибше утверджувати наративи витокової тисячолітньої української історії, що розвинула пагілля з животворчого кореня Київської Русі у зміцнілу європейську державу – Україну, чиєю мужністю, свободолюбністю, національними і загальнолюдськими цінностями сьогодні в російсько-українській війні захоплюється весь світ.

Відзначення Дня Української Державності все переконливіше заперечуватиме міфи російської федерації щодо буцім її спадкоємництва на державне і духовне начало нашої материзни.

Об’єднувальна сила любові до своєї землі вкотре демонструє світові, що Україна – нація самобутня, з глибокою культурою, добротворчою ментальною основою,високою самоорганізацією, і її геноцид з боку московії означає прагнення ворога знищити той тисячолітній державотворчий досвід українців і встановити неподільне право на Київську Русь. Цей День Української Державності, за Шевченком, буде утверджувати зв’язок поколінь українців – «і мертвих, і живих, і ненарожденних», аби незнищенною, безперервною була пам’ять нашого РОДУ.

Працюймо разом на перемогу, оскільки сьогодні – це найважливіше національне завдання. І ми його гідно виконуємо. Наші пращури підтримують нас у цій боротьбі – БУТИ. І ми Є. І БУДЕМО!

 

 

 

В. о. генерального директора

Шевченківського національного заповідника

Валентина Коваленко

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі