Повернутися до новин

До Дня Незалежності України

Звідсіля найкраще видно Україну, звідсіля найпоетичніше вітати Тебе, Рідна Земле, з Днем Народин, звідсіля найвеличніше осягати Твою Незалежність

У знаковий день (24 серпня) делегація Черкаської обласної організації НСПУ на чолі з Володимир Поліщук завітала до Канева на запрошення директорки Шевченківський національний заповідник Валентина Коваленко , аби долучитися до дійства “І згуком Тараса гуртує до зброї гора”.

Спершу письменники взяли участь у церемонії покладання квітів до підніжжя Великого Тараса, вшанувавши тим самим пам’ять Генія та Пророка України, а віднині ще й Оборонця всіх нас. Адже щойно піднялися сходами на Чернечу гору, як “заголосила” тривога в телефонному додатку… Дякуємо, Великий Земляче, за стійкий захист! І, звісно, безмежна дяка нашим Захисникам, котрі творять дива, відчайдушно відстоюючи нашу землю, жертвуючи власними життями

Вкотре переконалася, яка ТУТ потужна енергетика й рівночасно місцина умиротворення… Через настійні тривоги мистецький захід розпочався в атмосферному “укритті” з дивовижним роялем, тож Душа Кам’янки Таміла Чупак зарядила всіх присутніх своїм ніжно-пісенним мініконцертом. Далі відбулися поетичні читання текстів про війну як продовження презентації антології “Весна озброєна” за участі Валерій Власюк , Ганна Клименко Синьоок , Анатолій Горбівненко , Таміли Чупак, Катерина Вербівська . Голова ЧОО НСПУ, професор Володимир Трохимович Поліщук урочисто передав Валентині Михайлівні Коваленко два томи “Літературної енциклопедії Черкащини”, укладачем якої він є.

Насамкінець Олександра Теліженко презентувала авторський рушник Перемоги “Вогонь космічний. Зеніт українського сонця», цікаво й інформативно розкривши його семантику, вагомість символів і знаків. Виступ Майстрині викликав жваву реакцію присутніх, про що свідчили низка запитань та активне обговорення.

Щиро вдячна всім причетним за згуртованість як відчуття спільної сили й віри в Перемогу

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі