Повернутися до новин

Півстолітній ювілей святкує музей народного декоративного мистецтва м. Канева

В цьому році Канівський музей народного декоративного мистецтва відмітив ювілейну дату. 50 років тому,теплого, погожого дня музей вперше відкрив двері для численних пошановувачів народного мистецтва в приміщенні Успенського собору,пам’ятці архітектури ХІІ ст. В організації та оформленні експозиції музею велика заслуга була першого директора, заслуженого працівника культури Василя Коваленка, черкаських архітекторів Леоніда Кондрацького, Миколи Собчука, Сергія Фурсенка та численних однодумців – справжніх ентузіастів музейної справи.

Музей з перших днів свого існування став своєрідним центром відродження української культури.

7 грудня 2022 року до музею завітали численні гості з привітаннями та побажаннями подальшого процвітання.

Відкрила урочистості Валентина Коваленко в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника та побажала успіхів та процвітання музею в цей нелегкий для України час.

Костянтин Андрієнко головний спеціаліст відділу культури передав вітання від міського голови Ігоря Ренькаса.

З відеодоповіддю: «Василь Коваленко: спогади, документи» виступила Світлана Брижицька – заступник генерального директора з наукової роботи, кандидат історичних наук.

З історією створення музею народного декоративного мистецтва ознайомив гостей Леонід Кондрацький – лауреат Шевченківської премії, архітектор.

Біля витоків створення музею стояла Галина Заболотна– колишня директорка музею, яка поділилася спогадами про створення експозиції та співпрацю з Василем Коваленком.

Старший науковий співробітник ШНЗ Ніна Басиста, згадала всіх працівників музею починаючи з 1969 року та розповіла присутнім про життя та плани музею.

Колектив музею отримав привітання та подарунки від гостей з м.Черкас: Тамари Гордової – заслуженого художника України, Ніни Клименко– колишньої директорки Черкаського художнього музею, Ольги Сокуренко– художниці;

Від майстрів та художників м. Канева виступили: Валентини Моісєєвої та Марини Головко – викладачі Канівського коледжу культури і мистецтв, тетяна Дорошенко – директорка Канівського міського центру туризму, Ірина Воропай – в. о. директора Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів», Яків Прогнімак – голова ГО «Фонд розвитку «Шевченків край», Ольга Плетінь, Тетяна Кіценко, Лариса Зелененко, Віра Носенко, Віктор Краєвий, Володимир Толстопятов, Іван Кугно та інші…

Також музей отримав привітання від Члена Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України Любові Міненко, яка передала в дарунок дві авторські роботи.

Музей отримав в дарунок: чоловічі сорочки поч. ХХ ст., предмети побуту ХІХ – ХХ ст., народні обереги, картини та книги.

Музичне вітання подарувала Яна Панченко – студентка 3 курсу Канівського коледжу культури і мистецтв.

Колектив музею від себе бажає музею процвітання та довголіття!

 

Завідувач відділом

Віталій Коханчук

Поділитися статтею

Більше новин

Поповнення колекції: музей на Тарасовій Горі отримав подарунок

30 Квітня, 2025

Цінний дарунок від Євгена Захарченка (м. Київ) отримав Шевченківський національний заповідник. Родинна реліквія – картина «Вечірня пісня» (1989, полотно, олія, 200х180), написана його рідною тіткою, відомою художницею, членом Національної спілки художників України Тамарою Георгіївною Даниленко (1937-2024), – невдовзі стане окрасою нової експозиції музею Тараса Шевченка. (більше…)

Читати далі

Пам’яті Івана Ядловського

27 Квітня, 2025

27 квітня 2025 року в поминальний день працівники Шевченківського національного заповідника традиційно вшанували пам'ять пророка національного відродження Тараса Шевченка, багаторічного охоронця могили поета Івана Ядловського, українського патріота, Героя України Олекси Гірника (більше…)

Читати далі

39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС

26 Квітня, 2025

26 квітня 2025 року відзначалися 39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Тоді в атмосферу Землі викинуло величезну хмару радіоактивного пилу, яка зачепила Україну та навіть частину Європи. (більше…)

Читати далі