Повернутися до новин

Великий зодчий

до 150-річчя з дня народження Василя Кричевського

 

Сьогодні, 12 січня 2023 року, в рамках пошанування Василя Кричевського – відомого українського зодчого, автора проекту будівлі-музею Тараса Шевченка у Каневі, відбулася зустріч з канівською громадою та урочисте відкриття виставки мистецьких творів з фондової колекції Шевченківського національного заповідника.

Традиційно урочистості розпочалися з покладання квітів до могили Кобзаря – духовного батька багатьох поколінь українців, де, Валентина Коваленко, в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника, слушно зазначила: «у часи повномаcштабної війни, нам, як ніколи, треба «голосу Тараса…», ми маємо вчитуватися у кожен рядок його поезії та слідувати його заповітам: «Борітеся, поборете!..».З вірою у Збройні сили України, з Божим благословенням кожен працює, наближаючи найочікуванішу подію – Перемогу!»

Під час урочистого відкриття виставки було презентовано творчий доробок Василя Кричевського та художників, які в різні часи працювали над мистецьким образом будівлі музею Тараса Шевченка у Каневі. Зокрема, слід вирізнити твори родини українського художника Івана Красного – учня Василя Кричевського, його дружини Слави Лівшиць, які впродовж років разом зі студентами Київського художнього інституту на літніх практиках змальовували неймовірні канівські пейзажі. До мистецького літопису Тарасової Гори долучилися Мар’ян Маловський, Микола Сліпченко, Валентин Кирилков, які зафіксували музей Тараса Шевченка у своїх творах.

Канівську громаду та співробітників заповідника з визначною датою – 150-ю річницею з дня народження Василя Кричевського привітала в. о. генерального директора Валентина Коваленко; старший науковий співробітник, куратор виставки – Тетяна Чулкова ознайомила гостей з творчою біографією великого зодчого, а завідувач відділу охорони пам`яток історії, культури та природи Віта Дзима розповіла присутнім про історію створення та побутування будинку-музею Тараса Шевченка у Каневі.

Також до виступів долучилися громадські активісти, «свободівці» Юрій Гамалій, Олександр Скорина та інші гості, які підтримали ініціативу співробітників Шевченківського національного заповідника назвати одну з вулиць міста ім’ям видатного митця. Представники канівської міської ради – Тетяна Жівотова, Тетяна Ренькас, Костянтин Андрієнко високо оцінили внесок Василя Кричевського в історію української культури та розбудову Канівщини.

 

 

Поділитися статтею

Більше новин

Поповнення колекції: музей на Тарасовій Горі отримав подарунок

30 Квітня, 2025

Цінний дарунок від Євгена Захарченка (м. Київ) отримав Шевченківський національний заповідник. Родинна реліквія – картина «Вечірня пісня» (1989, полотно, олія, 200х180), написана його рідною тіткою, відомою художницею, членом Національної спілки художників України Тамарою Георгіївною Даниленко (1937-2024), – невдовзі стане окрасою нової експозиції музею Тараса Шевченка. (більше…)

Читати далі

Пам’яті Івана Ядловського

27 Квітня, 2025

27 квітня 2025 року в поминальний день працівники Шевченківського національного заповідника традиційно вшанували пам'ять пророка національного відродження Тараса Шевченка, багаторічного охоронця могили поета Івана Ядловського, українського патріота, Героя України Олекси Гірника (більше…)

Читати далі

39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС

26 Квітня, 2025

26 квітня 2025 року відзначалися 39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Тоді в атмосферу Землі викинуло величезну хмару радіоактивного пилу, яка зачепила Україну та навіть частину Європи. (більше…)

Читати далі