День Соборності України
Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».
105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало.
Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми об’єднані у відстоюванні своєї незалежності.
Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.
На Тарасовій горі відзначили це свято покладанням квітів до могили Тараса Шевченка та пам’ятного знака Олексі Гірнику. Із словом пошанування борців за волю України виступили в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко, представники органів місцевого самоврядування та громадськості. Гості оглянули виставки «Любити Україну подад усе» (до 85-річчя з дня народження Вячеслава Чорновола), «Народжені вільними» (пошанування українців, що віддали життя за волю України), «Великий зодчий» (до 150-річчя з дня народження відомого архітектора, автора проекту музею Тараса Шевченка Василя Кричевського).