Інтерпретація образу Тараса Шевченка в мистецтві ХХ – поч. ХХІ ст.
В Музеї народного декоративного мистецтва до уваги відвідувачів представлено виставку «Інтерпретація образу Тараса Шевченка в мистецтві ХХ – поч. ХХІ ст.» з фондової колекції Шевченківського національного заповідника.
Творча спадщина Тараса Шевченка – яскрава сторінка історії української мистецької культури. Засобами барвистої вишивки, різьблення, ткацтва та килимарства митці України з великою теплотою відтворюють образ Великого Кобзаря. Важко назвати майстра, який би у своїй творчості не звертався до Шевченківської тематики.
На виставці представлено: килим «Квіти Кобзареві» заслуженої художниці України Наталії Литовченко; живописні полотна Василя Гелетка «Шевченко Т.Г. Спогади», Володимира Коржова «Світлиця Кобзаря», Миколи Кочубея «Катерина», Олесі Щербини «Т.Шевченко», вишиті портрети і поезії Т.Г.Шевченка за проектом заслуженого майстра народної творчості України Григорія Кисіля та інші.
Велика шана до Кобзаря та любов до його творчості звучать у кожній роботі митців українського народного та декоративного мистецтва.