Повернутися до новин

Поетична вітальня. Музей Тараса Шевченка. с. Мошни

14 травня 2023 року у Музеї Тараса Шевченка села Мошни Черкаського району відбулося засідання поетичної вітальні «Руки матері пахнуть святістю», присвячена Всеукраїнському Дню матері. Епіграфом зустрічі стали поетичні рядки нашої землячки, канівської поетеси Катерини Піки: «Яка чарівність ранків і ночей, //Що наповняють сяйвом світ дитинства,// І не знайти щасливіших очей,// Як у жінок у пору материнства».

Про творчість поетеси, про сторінки її нелегкого життя, про тему материнства і жіночої долі у її поезії розповіла донька Катерини Піки, науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Надія Долгіч. Вірші, які запропонувала учасникам зустрічі Надія Василівна, дали змогу відчути усю красу душі поетеси, її любов до рідного серцю Канева, до української Святині – Тарасової Гори. У розповіді було згадано той факт, що 14-літня Катруся Чех, майбутня поетеса Катерина Піка, вітала гостей урочистого відкриття Шевченківського меморіалу (1939) власним віршем. У її творчому доробку понад 70 поезій, присвячених рідному місту і Тарасовій Горі. Учасники зустрічі познайомилися із авторськими збірками поезій Катерини Піки «Щедрість» (1993), «Любов вічна» (2009), «Щедрого серця струна» (2015).

Найстаршим гостем зустрічі стала 85-річна жителька Мошен Ольга Іванівна Чеберяк, яка особисто була знайома із канівською поетесою. Неодноразово Ольга Іванівна відвідувала Канів, щоб зустрітися і поспілкуватися із Катериною Іванівною, почути нові рядки її поезій. Які теплі, щирі листи надсилала вона поетесі: «Добрий день, дорога моя сестричко, золота моя людино з Великої букви! Господи дай здоров`я і снаги Вам, моя золота, щоб своїм талантом Ви ще довго зворушували душі і примушували  думать, сумувать, радіть, любить, вірить, надіяться! Дякую за Ваші вірші, прямо молюся на них, на Ваш талант! Та це дар Божий, і не випадково цей талант на землі Тарасовій. Це як естафета, як генетичний код…» (Лист 1999 року). Ольга Іванівна поділилася спогадами про ці світлі, неповторні миттєвості свого життя.

Продовженням зустрічі стало декламування поезій, присвячених темі матері: авторську поезію запропонувала гостям поет-аматор із Мошен Світлана Корнієнко; школярки Наталя Чеберяк та Златослава Корнієнко прочитали вірші, присвячені любим матусям. В подарунок учасники зустрічі отримали збірочки поезій Катерини Іванівни Піки.

Завідувач Музею Тараса Шевченка Ганна Іванівна Грицик подякувала учасникам творчої зустрічі та зазначила, що зустріч з донькою поетеси, Надією Долгіч, подарувала як гостям, так і колективу музею, душевне піднесення, оптимізм і віру у майбутні зустрічі. Ганна Іванівна висловила свою мрію: організувати наступну творчу зустріч у музеї, на якій прозвучать пісні на слова Катерини Іванівни Піки у виконанні творчих колективів Канева та Мошен.

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі