Повернутися до новин

«Ой куди ж ти летиш, ой куди ж ти летиш, ой куди ж ти летиш, сивий друже…»  

Українська культура зазнала непоправної втрати. 19 серпня, на Рівненщині, на 73 році життя, відійшов у вічність Володимир Горбатюк, відомий кобзар-бандурист, заслужений діяч мистецтв України, перший голова Всеукраїнської спілки кобзарів (тепер Національна спілки кобзарів України), один із засновників Стрітівської школи кобзарського мистецтва (Київщина).

DIGITAL CAMERA

Життєвий і творчий шлях Володимира Григоровича в його безмежній любові до України і стійкій громадянській позиції, давали йому крила і натхнення у подвижницькій праці дослідника та популяризатора феномену і традицій  кобзарства в Україні та за її межами.

Міцний сакральний зв’язок надовго поєднав Володимира Горбатюка із   Тарасовою Горою – Національною святинею України, де він понад два десятиліття ніс диво української пісні в світи, передавав у душі і серця тисячам паломників думи і прагнення геніального Тараса Шевченка. Чарівні струни дзвінкоголосої бандури щиро переказували слухачам трагічну і славну історію  українського народу.

Незабутній образ і неповторна творчість Володимира Горбатюка завжди будуть з нами. Нехай легкою буде йому українська земля. Вічна і світла пам’ять.

Колектив Шевченківського національного заповідника 

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі