Повернутися до новин

“Перший приїзд Тараса Шевченка в Україну”

27 вересня 2023 року у Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» (с. Шевченкове) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Перший приїзд Тараса Шевченка в Україну: Родина. Творчість. Пам’ятки». Гості поклали квіти на могили батьків Тараса Шевченка – Катерини та Григорія Шевченків; відвідали хату, в якій минули дитячі роки майбутнього поета; ознайомилися з тимчасовою експозицією музею Шевченка; відвідали унікальну будівлю ХVІІІ ст. – хату дяка, де навчався малий Тарас.

У актовій залі ОНЗ «Шевченківський ліцей», де проходила конференція, гостей привітала генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», заслужений працівник культури України Людмила Шевченко. Доповідачами були науковці та освітяни з Києва, Черкас, Запоріжжя, Канева, Шевченкового, Моринець.
Шевченківський національний заповідник представляли: заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника з наукової роботи, кандидат історичних наук Світлана Брижицька, яка у своєму вітальному слові зазначила, що «перша подорож Шевченка в Україну (1843–1844) стала для митця знаковою ¬у житті і творчості. Повернувшись на батьківщину з Північної Пальміри вільним 29-літнім чоловіком, Тарас Шевченко вже ніс у собі цілісний світогляд українця»; старший науковий співробітник відділу наукових досліджень Алла Яхімович розкрила тему «Живописна Україна» Тараса Шевченка»; завідувач сектору відділу наукових досліджень Надія Долгіч висвітлила тему «Філателія про першу подорож Тараса Шевченка в Україну (на матеріалах колекції Георгія Георгіадіса у фондовому зібранні Шевченківського національного заповідника)».
Учасники та гості подякували організаторам заходу за високий науковий рівень проведення конференції та щирий прийом.

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі