МІФИ І ТАЄМНИЦІ ОСТАННЬОГО ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ
24 січня у Шевченківському національному заповіднику з нагоди 150-річчя з дня народження Павла СКОРОПАДСЬКОГО відбулася презентація книги «МІФИ І ТАЄМНИЦІ ОСТАННЬОГО ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ” та творча зустріч із співавторами Павлом ГАЙ-НИЖНИКОМ, доктором історичних наук, Миколою ТОМЕНКОМ, громадським діячем, доктором політичних наук, та Ігорем СТЕПУРІНИМ, директором видавництва “Саміт-книга”.
У конференц-залі Заповідника зібралися вчителі та учні Степанецького ліцею, громадськість міста та поціновувачі історії, адже тема презентованої книги розгортає сторінки історії України не лише за часів правління Павла Скоропадського, а й різних періодів існування держави в цілому. Піднімалися також теми українізації, мови, медіа-відповідальності, соціальних мереж, національної бібліотеки.
“Міфи і таємниці останнього гетьмана України” – науково-популярне видання, присвячене життю і діяльності останнього гетьмана України Павла Скоропадського та огляду головних історичних здобутків і уроків доби Української Держави (29 квітня – 14 грудня 1918 рр.). У книзі вміщено фрагменти спогадів, статей та інтерв’ю самого Скоропадського і його доньок Єлизавети та Олени.
Микола Володимирович коротко розповів про структуру книги та зацитував певні уривки з неї. Зазначив, що на сторінках видання можна знайти роздуми Скоропадського про Україну і себе, коротку хроніку його життя (1873–1945), інформацію про маєткові та міські володіння Скоропадських і нерухому власність цієї сім’ї у передреволюційній Російській імперії, причини та перебіг захоплення влади Скоропадським під час державного перевороту 29 квітня 1918 року, життя та будні його резиденції.
Видання допоможе читачам відкрити для себе таємниці й спростувати чимало міфів про добу Української Держави на чолі з останнім гетьманом. Видана книга у 2023 році.
На згадку про цю зустріч учасники заходу отримали цінні подарунки – добірку книг для шкільної бібліотеки від Миколи Томенка та Ігоря Степуріна, а також календарі з мистецькими роботами відомих українських художників на 2024 рік від Заповідника.