Повернутися до новин

МІФИ І ТАЄМНИЦІ ОСТАННЬОГО ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ

24 січня у Шевченківському національному заповіднику з нагоди 150-річчя з дня народження Павла СКОРОПАДСЬКОГО відбулася презентація книги  «МІФИ І ТАЄМНИЦІ ОСТАННЬОГО ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ” та творча зустріч із співавторами Павлом ГАЙ-НИЖНИКОМ,  доктором історичних наук,  Миколою ТОМЕНКОМ, громадським діячем, доктором політичних наук, та Ігорем СТЕПУРІНИМ, директором видавництва “Саміт-книга”.

У конференц-залі Заповідника зібралися вчителі та учні Степанецького ліцею, громадськість міста та поціновувачі історії, адже тема презентованої книги розгортає сторінки  історії України не лише  за часів правління Павла Скоропадського, а й різних періодів існування держави в цілому. Піднімалися також теми українізації, мови, медіа-відповідальності, соціальних мереж, національної бібліотеки.

“Міфи і таємниці останнього гетьмана України” – науково-популярне видання, присвячене життю і діяльності останнього гетьмана України Павла Скоропадського та огляду головних історичних здобутків і уроків доби Української Держави (29 квітня – 14 грудня 1918 рр.). У книзі вміщено фрагменти спогадів, статей та інтерв’ю самого Скоропадського і його доньок Єлизавети та Олени.

Микола Володимирович коротко розповів про структуру книги та зацитував певні уривки з неї. Зазначив, що на сторінках видання можна знайти роздуми Скоропадського про Україну і себе, коротку хроніку його життя (1873–1945), інформацію про маєткові та міські володіння Скоропадських і нерухому власність цієї сім’ї у передреволюційній Російській імперії, причини та перебіг захоплення влади Скоропадським під час державного перевороту 29 квітня 1918 року, життя та будні його резиденції.

Видання допоможе читачам відкрити для себе таємниці й спростувати чимало міфів про добу Української Держави на чолі з останнім гетьманом. Видана книга у 2023 році.

На згадку про цю зустріч учасники заходу отримали цінні подарунки – добірку книг для шкільної бібліотеки від Миколи Томенка та  Ігоря Степуріна, а також календарі з мистецькими роботами відомих українських художників на 2024 рік від Заповідника.

Поділитися статтею

Більше новин

Зустріч із Миколою Герасименком

16 Березня, 2025

16 березня 2025 року у Шевченківському національному заповіднику відбулася цікава зустріч із Миколою Герасименком, заслуженим юристом України, який передав у дарунок Заповіднику (більше…)

Читати далі

Виставки у Музеї народного декоративного мистецтва

14 Березня, 2025

У ці березневі дні з нагоди 211-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка у Музеї народного декоративного мистецтва було відкрито унікальну виставку скульптора, художника та письменника Руслана Найди. Особливою окрасою заходу стали музичні виступи Світлани Коваленко — української співачки, педагогині та громадської діячки, а також Володимира Гонського — заслуженого діяча мистецтв України, науковця, публіциста, ведучого багатьох патріотичних протестних акцій, зокрема Мовного майдану та Євромайдану. (більше…)

Читати далі

«Не забудьте пом’янути…»

10 Березня, 2025

10 березня 2025 року виповнилося 164 роки з дня смерті Тараса Шевченка. За багатолітньою традицією цього дня зранку було покладено квіти на могилу Кобзаря та до пам’ятного знаку Олекси Гірнику працівниками Шевченківського національного заповідника та представниками органів місцевого самоврядування (м. Канів), Канівської громади. (більше…)

Читати далі