Повернутися до новин

МІФИ І ТАЄМНИЦІ ОСТАННЬОГО ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ

24 січня у Шевченківському національному заповіднику з нагоди 150-річчя з дня народження Павла СКОРОПАДСЬКОГО відбулася презентація книги  «МІФИ І ТАЄМНИЦІ ОСТАННЬОГО ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ” та творча зустріч із співавторами Павлом ГАЙ-НИЖНИКОМ,  доктором історичних наук,  Миколою ТОМЕНКОМ, громадським діячем, доктором політичних наук, та Ігорем СТЕПУРІНИМ, директором видавництва “Саміт-книга”.

У конференц-залі Заповідника зібралися вчителі та учні Степанецького ліцею, громадськість міста та поціновувачі історії, адже тема презентованої книги розгортає сторінки  історії України не лише  за часів правління Павла Скоропадського, а й різних періодів існування держави в цілому. Піднімалися також теми українізації, мови, медіа-відповідальності, соціальних мереж, національної бібліотеки.

“Міфи і таємниці останнього гетьмана України” – науково-популярне видання, присвячене життю і діяльності останнього гетьмана України Павла Скоропадського та огляду головних історичних здобутків і уроків доби Української Держави (29 квітня – 14 грудня 1918 рр.). У книзі вміщено фрагменти спогадів, статей та інтерв’ю самого Скоропадського і його доньок Єлизавети та Олени.

Микола Володимирович коротко розповів про структуру книги та зацитував певні уривки з неї. Зазначив, що на сторінках видання можна знайти роздуми Скоропадського про Україну і себе, коротку хроніку його життя (1873–1945), інформацію про маєткові та міські володіння Скоропадських і нерухому власність цієї сім’ї у передреволюційній Російській імперії, причини та перебіг захоплення влади Скоропадським під час державного перевороту 29 квітня 1918 року, життя та будні його резиденції.

Видання допоможе читачам відкрити для себе таємниці й спростувати чимало міфів про добу Української Держави на чолі з останнім гетьманом. Видана книга у 2023 році.

На згадку про цю зустріч учасники заходу отримали цінні подарунки – добірку книг для шкільної бібліотеки від Миколи Томенка та  Ігоря Степуріна, а також календарі з мистецькими роботами відомих українських художників на 2024 рік від Заповідника.

Поділитися статтею

Більше новин

Закінчився життєвий шлях Анатолія Мефодійовича Левицького

14 Лютого, 2024

Колектив Шевченківського національного заповідника із сумом сповіщає (більше…)

Читати далі

СТАРТУЄ літературно-мистецький конкурс «РОДУ КРИНИЦЯ ВІЩА»

9 Лютого, 2024

Шевченківський національний заповідник спільно із Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, (більше…)

Читати далі

80-й РІЧНИЦІ ВИЗВОЛЕННЯ КАНЕВА ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ… ТАРАСОВА ГОРА. ВИЗВОЛЕННЯ

1 Лютого, 2024

31 січня відзначається 80-та річниця визволення Канева (більше…)

Читати далі