Повернутися до новин

Закінчився життєвий шлях Анатолія Мефодійовича Левицького

Колектив Шевченківського національного заповідника із сумом сповіщає, що 13 лютого 2024 року закінчився життєвий шлях одного із нащадків великого роду Варфоломія Григоровича Шевченка, його правнука по лінії найменшої доньки Софії – 97-річного Анатолія Мефодійовича Левицького, який проживав у Києві. Уперше ми дізналися про нього із розповіді науковиці, родички Тараса і Варфоломія Шевченків Наталі Олександрівни Лисенко. Дружина Анатолія Мефодійовича Ольга Ройцина підготувала до видання книгу «Эта самая любовь…» про представників роду Шевченків-Велігорських-Андрєєвих, науковим редактором якої була Наталка Лисенко і яку вона представила на Тарасовій Горі у 2012 році. Дякуючи їй, у 2014 році Анатолій Мефодійович уперше взяв участь у вшануванні пам’яті свого славного прадіда Варфоломія Шевченка, стараннями якого у ХІХ ст. була збережена українська Святиня – могила Тараса Шевченка у Каневі. Ці заходи були започатковані відділом «Тарас Шевченко у житті і творчості» у 2012 році. Із великим хвилюванням 88-річний Анатолій Мефодійович піднімався на могилу Тараса Шевченка, щоб покласти квіти, знайомився з музейними експозиціями, спілкувався із гостями Тарасової Гори. Ця зустріч додала йому життєвих сил, адже і у 2015 та 2016 роках ми щиро раділи, коли Анатолій Мефодійович був разом з нами на вшануванні пам’яті В. Г. Шевченка. На одному із заходів Анатолій Мефодійович привітав учасників урочистостей українською піснею на слова Леоніда Глібова «Стоїть гора високая…». Як молодо і потужно звучав його голос, зачаровуючи усіх присутніх. Із великою приємністю ми вітали його з 95-річчям від дня народження 15 липня 2021 року, бажаючи доброго здоров’я і довго віку.
Востаннє Анатолій Мефодійович відвідав Канів і Тарасову гору 19 серпня 2021 року у супроводі своїх племінників, дітей старшого брата Костянтина, Дмитра та Сергія Левицьких, родичів – Тараса та Наталки Лисенків. До останнього свого подиху Анатолій Мефодійович мріяв про поїздку до Канева на Тарасову Гору. Та не судилося… Висловлюємо щирі співчуття донькам Анатолія Мефодійовича Тамарі та Єлизаветі, їхнім родинам та усім родичам покійного. Вічна пам’ять, мир та спокій його душі.

Колектив Шевченківського національного заповідника

 

Анатолій Мефодійович Левицький

Науковці Шевченківського національного заповідника з родичами Варфоломія Шевченка та Фотія Красицького

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі