Повернутися до новин

До 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка

У Шевченківському національному заповіднику 26 вересня 2024 року відбулися Десяті Міжнародні Шевченківські читання «Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка», присвячені 210-й річниці з дня народження митця та 175-ліття завершення експедиції на Арал. Науковий захід проведено спільно з вченимий дослідниками України(міста Запоріжжя, Збараж, Звенигородка, Знам’янка, Канів, Київ, КривийРіг, Львів, Переяслав, Славута, Ужгород, Черкаси; с. Качанівка Прилуцького району Чернігівської області, с. Сковродинівка Богодухівського району Харківської області, с. Трипілля Обухівського району Київської області, с. Шевченкове Звенигородського району Черкаської області)і Казахстану(міста Астана, Алмати, Форт-Шевченка).

Співорганізаторами читань виступили: Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» (с. Шевченкове, Україна), Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України (м. Київ, Україна), Черкаський національний університетом імені Богдана Хмельницького (м. Черкаси, Україна), Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України(м. Черкаси, Україна), Черкаська обласнаорганізаціяНаціональної спілки письменників України (м. Черкаси, Україна), Інститут літератури і мистецтва імені М. О. Ауезова Комітету науки Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан (м. Алмати, Республіка Казахстан), Мангистауський обласний історико-краєзнавчий музей імені Абіша Кекільбаєва (м. Форт-Шевченка, Республіка Казахстан), Республіканськй об’єднання юридичних осіб «Рада українців Казахстану»(м. Астана, Республіка Казахстан).

До програми читань на пленарному та 3 секційних засіданнях включено 36 виступів 44 авторів, які було заслухано в офлайн та онлайн форматах.

Учасники конференції звернули увагу на художню і літературну творчість Тараса Шевченка, оточення і зв’язки українського митця, проаналізували біографічну шевченкіану в музейних колекціях і бібліотечних фондах, а також біографічні видання про Тараса Шевченка. Окремо було приділено увагу теоретико-методологічним засадам вивчення біографій митців.

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі