Повернутися до новин

«Щоб стать одностайно за діло святе!»

Під такою назвою в Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка Національного історико-культурного заповідника «Переяслав» (м. Переяслав) 27 лютого 2025 року, у рамках відзначення 180-річчя написання Тарасом Шевченком вірша «Як умру, то поховайте…» («Заповіт») у будинку Андрія Козачковського, заступником генерального директора Шевченківського національного заповідника, кандидатом історичних наук Світланою Брижицькою було проведено презентацію наукових видань заповідника, що побачили світ наприкінці 2024 року, а саме:

  1. Збірника наукових праць «Наукові записки Шевченківського національного заповідника», де ви висвітлено сучасні питання шевченкознавчих досліджень; діяльність Шевченківського національного заповідника як історико-культурного, науково-дослідного, культурно-освітнього, пам’ятко- та природоохоронного закладу, створеного на базі комплексу пам’яток культурної спадщини та природи, пов’язаних з життям і вшануванням пам’яті Т. Шевченка.
  2. Збірника матеріалів Десятих Міжнародних Шевченківських читань «Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка», присвячених 210-й річниці з дня народження митця та 175-літтю завершення експедиції на Арал, які відбулися 26 вересня 2024 року в м. Каневі. Учасники читань звернули увагу на художню і літературну творчість Тараса Шевченка, оточення і зв’язки українського митця, проаналізували біографічну шевченкіану в музейних колекціях і бібліотечних фондах, а також біографічні видання про Тараса Шевченка. Окремо приділили увагу теоретико-методологічним засадам вивчення біографій митців.
  3. Книги «Фото у фондах Шевченківського національного заповідника. Каталог 1956–2014». До 100-річчя з часу оголошення території могили Тараса Шевченка державним заповідником. Покажчик включає 2409 позицій, в яких розкрито частково біографію і творчість Тараса Шевченка, історію Шевченківського меморіалу, пошанування Шевченкового імені в Україні й світі, візити відомих особистостей, діячів культури і мистецтв, офіційних делегацій на Тарасову Гору. Також представлено історію Канева і Канівщини.

На початку заходу присутні вшанували українських захисників та захисниць, які полягли в російсько-українській війні, хвилиною мовчання.

З вітальним словом до Світлани Брижицької та всіх присутніх виступив заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук, професор Колибенко Олександр Володимирович. Він подарував до бібліотеки Шевченківського заповідника книгу «Пам’ятки Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Думкою про цінність презентованих видань, особливо каталогу «Фото», про специфіку фондової роботи та своїми спогадами з дитинства, пов’язаними з Шевченковим іменем, поділився завідувач сектору збереження музейних цінностей НІЕЗ «Переяслав» Ревега Віктор Васильович.

Примірники книг спікер заходу подарувала НІЕЗ «Переяслав», бібліотеці Університету Григорія Сковороди в Переяславі та бібліотеці КЗ «Переяславська публічна бібліотека».

Поділитися статтею

Більше новин

У ЦЕЙ ЧАС на ТАРАСОВІЙ ГОРІ…

1 Квітня, 2025

Учасники обласного семінару керівників закладів загальної середньої освіти з цілодобовим перебуванням дітей Черкаської області на Тарасовій Горі. Вклонилися Кобзарю, налюбувалися краєвидами Канівських Гір та могутнього Дніпра, прослухали цікаву розповідь-екскурсію від Лариси Миколенко, завідувача відділу наукових досліджень. (більше…)

Читати далі

Нещодавно, 28 березня, Тарасову Гору відвідала Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова

28 Березня, 2025

Під час відвідин пані Катаріна разом із заступником голови Черкаської ОВА Олександром Шамраєм та в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Анатолієм Кононенком поклала квіти на могилу Тараса Шевченка, прослухала екскурсію від заступника генерального директора Світлани Брижицької та отримала цінний подарунок від Заповідника на згадку про відвідини Тарасової Гори. (більше…)

Читати далі

Добра душа і жила добром

27 Березня, 2025

100-річчю з дня народження канівської поетеси Катерини Піки, учасниці відкриття Шевченківського меморіалу у Каневі (1939), лауреату премії ім. О. Кобця (Варавви) (1994) присвячується

 

(більше…)

Читати далі