Повернутися до новин

39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2025 року відзначалися 39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Тоді в атмосферу Землі викинуло величезну хмару радіоактивного пилу, яка зачепила Україну та навіть частину Європи.

Чорнобиль… Мертва зона… Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою, опромінені села. Поля і луки, ліса і озера, Чорнобильщини тяжко вражені невидимою хворобою. Вони порожні, мертві. Територія міста Прип’ять й досі вважається непридатною для життя.

 

Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей. Ще багато століть ця трагедія буде нагадувати про себе. Радіація встигла наробити багато лиха не лише теперішньому поколінню, але й прийдешньому. Чорнобиль — незагойна рана на тілі нашої землі.

 

Проте сьогодні, у час повномасштабного вторгнення росіяни продовжують небезпечні ігри з ядерним шантажем та захопленням атомних електростанцій (зокрема, Чорнобильської та Запорізької). А небезпечні сховища радіоактивних відходів стають для них полігоном бойових дій. Світ не має допустити повторення такої жахливої катастрофи!

 

До річниці від дня аварії на Чорнобильській АЕС, в приміщенні бібліотеки (вул. Успенська, 10)було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Полин-зоря, що обпалила світ», на якій представлено матеріали щодо історії будівництва ЧАЕС, її експлуатації, сучасний погляд на трагедію, книги про канівських ліквідаторів і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

 

Валентина Слива, бібліотекар І категорії

Поділитися статтею

Більше новин

Поповнення колекції: музей на Тарасовій Горі отримав подарунок

30 Квітня, 2025

Цінний дарунок від Євгена Захарченка (м. Київ) отримав Шевченківський національний заповідник. Родинна реліквія – картина «Вечірня пісня» (1989, полотно, олія, 200х180), написана його рідною тіткою, відомою художницею, членом Національної спілки художників України Тамарою Георгіївною Даниленко (1937-2024), – невдовзі стане окрасою нової експозиції музею Тараса Шевченка. (більше…)

Читати далі

Пам’яті Івана Ядловського

27 Квітня, 2025

27 квітня 2025 року в поминальний день працівники Шевченківського національного заповідника традиційно вшанували пам'ять пророка національного відродження Тараса Шевченка, багаторічного охоронця могили поета Івана Ядловського, українського патріота, Героя України Олекси Гірника (більше…)

Читати далі

39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС

26 Квітня, 2025

26 квітня 2025 року відзначалися 39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Тоді в атмосферу Землі викинуло величезну хмару радіоактивного пилу, яка зачепила Україну та навіть частину Європи. (більше…)

Читати далі