Повернутися до новин

«Роду криниця віща»

Шевченківський національний заповідник спільно із Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, Черкаською обласною організацією Національної Спілки художників України, Черкаським обласним управлінням освіти проводить щорічний літературно-мистецький конкурс «Роду криниця віща» з метою виявлення і підтримки літературно- та художньо обдарованих учнів і студентської молоді, виховання в них любови і поваги до свого роду,  рідної землі своїх батьків і пращурів, інтересу до пізнання родинних звичаїв і традицій.

Цьогоріч літературно-мистецький конкурс набуває статусу Всеукраїнського, оскільки означена тема роду все більше актуалізується в житті людей, зокрема молоді. Оголошується конкурс з 17 лютого і проводиться у двох секціях: «Літературна творчість» та «Рід і родина – очима юних художників».

Прийом робіт на конкурс закінчується 1 травня. Вручення нагород переможцям відбудеться на Тарасовій горі в м. Каневі 18 травня в рамках відзначення Дня матері, Міжнародного дня сім’ї та Міжнародного дня музеїв.

Для участі в конкурсі допускаються старшокласники (9 – 11 класи) та студенти. Можна надсилати  поетичні та прозові твори (вірші, оповідання, новели, есе, казки) і малярські роботи, у яких мистецьки осмислено власне бачення ролі родинної основи у формуванні духовно цілісної особистості, зокрема ролі у цьому процесі батька-матері, діда-баби, пращурів із їхніми родовими моральними законами; проблеми втрати сімейних цінностей тощо.

Мова творів ‒ українська.

Разом із творчими роботами просимо надіслати:

Коротку біографічну довідку, вказавши прізвище, ім’я та по-батькові автора, рік народження;

Домашню адресу, електронну адресу та номер телефону;

Назву навчального закладу, курс або клас;

Інформацію про відвідування літературних гуртків,мистецьких шкіл, а також прізвище, ім’я та по-батькові їхніх керівників;

Інформацію подавати в електронному вигляді на адресу: trunok.kovalenko@ukr.net (із зазначенням: «Конкурс «Роду криниця віща»). Художні роботи надсилати на адресу: Черкаська обл.,  м. Канів, відділення Нової Пошти №2.

Переможці отримають дипломи, грамоти, пам’ятні подарунки, безкоштовні екскурсії музеєм Тараса Шевченка. Кращі твори будуть надруковані та видані окремою збіркою, проілюстрованою кращими роботами юних художників. На переможців чекають майстер-класи від відомих письменників та художників.

Телефони для довідок: 0964999600, (0236) 32368

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі