Повернутися до новин

161 річниця з дня повернення Тараса Шевченка  в Україну

22 травня все українство відзначало 161 річницю з дня повернення Тараса Шевченка  в Україну. День, коли було виконано останній ЗАПОВІТ Кобзаря і його душа знайшла вічний спочинок «на Вкраїні милій…»

Коротке, але наповнене великою життєдайністю життя, пророчі твори, які сьогодні, як ніколи, актуальні та є зброєю у руках наших ВОЇНІВ. Тарасове слово вічне! Воно надихає на боротьбу, є оберегом на полі бою!

В рамках відзначення річниці на Тарасовій горі відбулося урочисте покладання квітів до могили Кобзаря за участю голів Черкаської ОВА Ігора Табурця та РВА Валерії Бандурко, представників Канівської ТГ. Священниками Української православної церкви було відправлено поминальну панахиду.

Опісля урочистостей усі охочі мали змогу насолодитися концертом «SHEVCHЕNKO Classic STAGE» за участю канівських митців Микити Олійника (тенор) та Сергія Леонтьєва (фортепіано), який відбувся у виставковому залі музею Тараса Шевченка.

Також пошанували пам’ять  Тараса Шевченка  і представники Національної спілки письменників України на чолі з головою Михайлом Сидоржевським:  Павло Мовчан, Анатолій Паламаренко, Петро Засенко, Іван Заєць, Василь Нечепа, Борис Пономаренко, Інна Ковальчук, Сергій Пасько  та  Микола Томенко з командою “Рідної країни”.

Митці та громадські діячі взяли участь у презентації “Антології творів письменників Черкащини”, а також обговорили сучасні проблеми українства, особливо питання збереження культурної спадщини.

Герой України Анатолій Паламаренко потужно поглибив силове поле Святині читанням поезії Шевченка, а Василь Нечепа під звучання ліри заспівав “Думу про Тараса”. Звучала патріотична поезія.

Гості Тарасової гори мали змогу насолодитись грою на бандурі  та виконанням пісень Народною артисткою України Наталкою Мамалигою.  Цього дня було підведено підсумки та оголошено переможців літературно-мистецького конкурсу «Роду криниця віща». За сприяння засновника фонду «Рідна країна» Миколи Томенка  переможці конкурсу отримали цінні подарунки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі