Повернутися до новин

VІІ міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності»

22-23 вересня 2022 року у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбулась VІІ міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності».

Конференція розглянула теоретичні, методичні, науково-практичні проблеми музейної справи, збереження, консервації, реставрації, музеєфікації, експертизи пам’яток історії та культури. В ній взяли участь очно та у форматі онлайн-конференції понад 40 провідних фахівців музейної та реставраційної справи України, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Республіки Казахстан, Сакартвело, Чеської Республіки.

За програмою конференції заслухані доповіді та повідомлення музейних працівників, зберігачів фондів, науковців, художників-реставраторів з національних та державних музеїв та заповідників, реставраційних центрів, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ. Тематика доповідей актуальна, як ніколи, адже музейники та реставратори мають бути готові до викликів сучасності: після руйнації пам’яток культурної спадщини під час воєнних дій постає проблема обліку музейних колекцій, реставрації та консервації музейних предметів і об’єктів культурної спадщини, а також питання доцільності та можливостей їх подальшого відтворення.

Доповідь науковців Шевченківського національного заповідника В. Дзими, І. Юрченко та Л. Миколенко «Церква Покрови Пресвятої Богородиці в Каневі: передумови відродження та перспективи функціонування», як і більшість доповідей, озвучених під час роботи конференції, увійшли до збірки її матеріалів, який вже підготовлено до друку.

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі