Повернутися до новин

ПАМ’ЯТАЄМО, ШАНУЄМО…

Нещодавно, 16 грудня, у бібліотеці Шевченківського національного заповідника з нагоди 89-річчя з дня народження нашого земляка, краєзнавця, журналіста, громадського діяча Михайла ІЩЕНКА відбувся захід, присвячений вшануванню його пам’яті.

Будучи лікарем за професією, він паралельно вів активну краєзнавчо-пошукову та просвітницько-патріотичну роботу. Приділяв значну увагу проблемам шевченкознавства, вивчав та популяризував історію Канівщини.

Саме Михайло Іщенко у 1990-х роках вперше розповів світу про подвиг Олекси Гірника, ім’я якого довгий час замовчувалося у Радянському Союзі.

Та, незважаючи на це, Михайло Єфремович впродовж багатьох років наполегливо збирав життєпис славного калушанина і, як результат, у 2004 році вийшла друком його книга “Спалився за Україну”, яку можна назвати і біографічною повістю, і хронікою життя героя, що привів себе на вогняну Голгофу.

Своїми спогадами про Михайла Єфремовича поділилися син Володимир Іщенко, громадська діячка, поетеса – Віра Носенко, Олександр Гнучий, який разом з Михайлом Єфремовичем був свідком самоспалення Олекси Гірника, головний спеціаліст Канівського міського відділу культури, краєзнавець – Костянтин Андрієнко. З книгою М. Іщенка «Спалився за Україну» присутніх ознайомила завідувач бібліотечно-інформаційного відділу Ірина Вакула.

За плідну краєзнавчу і природоохоронну діяльність Михайло Іщенко удостоєний звання Заслужений працівник культури України (1996), відмічений премією Олекси Гірника (2003), Дмитра Яворницького (2008), літературною премією імені Олекси Кобця.

Михайло Іщенко – почесний громадянин м. Канева (2014).

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі