Повернутися до новин

Постраждали 1132 об’єкти культури

МКІП продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок російської агресії. Збитків зазнали 1132 об’єкти культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них майже третина – 403 об’єкти повністю зруйновані. Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Київській, Харківській, Луганській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській та Херсонській областях. Це інформація станом на початок грудня.

«російські окупанти продовжують нищити все українське. Вони цілять по клубах, бібліотеках, музеях, театрах, філармоніях, мистецьких школах й коледжах, а також по об’єктах культурної спадщини. На сьогодні кількість об’єктів культурної інфраструктури, що зазнали збитків, зросла майже в 7 разів порівняно з квітнем 2022 року. Тоді було зафіксовано пошкодження 169 об’єктів. Оскільки нещодавно нашими воїнами героїчно була звільнена Херсонщина, нам відкрилися нові факти вандалізму росіян. Загальна чисельність постраждалих об’єктів зросла ще на 75 одиниць. Це колосальні, небачені втрати для нашої культури», – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Найбільше від рук окупантів постраждали клубні заклади. Це 47% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.

Загалом постраждали:

532 клубні заклади. Серед них: зруйновано – 197, пошкоджено – 335 одиниць. Більшість у Донецькій – 25%, Харківській – 14% та Київській – 11% областях.

431 бібліотеки. Серед них: зруйновано – 141, пошкоджено – 290 одиниць. Більшість у Донецькій – 29%, Київській – 18% та Миколаївській – 13% областях.

61 музей та галерея. Серед них: зруйновано – 20, а пошкоджено – 41 одиниця. Більшість у Донецькій – 38%, Харківській – 10% та Миколаївській – 8% областях;

17 театрів та філармоній. Серед них: зруйновано – 8; пошкоджено – 9 одиниць у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Миколаївській, Харківській областях та м. Києві;

91 заклад мистецької освіти. Серед них: зруйновано – 37, пошкоджено – 54 одиниць). Більшість у Донецькій – 31%, Харківській – 14% та Миколаївській – 10% областях.

Пошкоджень і руйнувань культурна інфраструктура зазнала на території 185 територіальних громад. Це 13% від загальної кількості територіальних громад. Загалом в Україні 1469 територіальних громад.

Зокрема, об’єкти культурної інфраструктури постраждали у територіальних громадах областей:

80% – Донецькій;

42% – Миколаївській;

39% – Луганській;

36% – Харківській;

35% – Сумській;

27% – Київській та м. Києві;

25% – Запорізькій;

16% – Херсонської;

14% – Чернігівській;

12% – Дніпропетровській;

12% – Житомирській;

3% – Одеській;

3% – Черкаській;

2% – Закарпатській;

2% – Хмельницькій.

Наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Через це неможливо порахувати точну кількість об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Міністерство культури та інформаційної політики також верифікує руйнування росіянами об’єктів культурної спадщини. Станом на початок листопада вже верифіковано руйнування та пошкодження 171 пам’ятки культурної спадщини, 146 об’єктів цінної історичної забудови, 58 монументів та творів мистецтва.

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі