Повернутися до новин

Некролог

30 квітня 2023 року на 88 році життя відійшов у засвіти Леонід Степанович Кондратський, український архітектор з багаторічним досвідом, лауреат Шевченківської премії, давній друг Шевченківського національного заповідника.

Народився Леонід Степанович в Кременчуці Полтавської області. Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. Здобувши вищу освіту, працював в інституті «Черкасиоблпроект». Із 1967 року – архітектор Черкаських художньо-виробничих майстерень Художнього фонду України. Із 2006 року – головний архітектор в приватному підприємстві «Творча майстерня «Архітектура». Член Національної спілки архітекторів України, із 2008 р.— член-кореспондент Української академії архітектури.

Леонід Степанович був тісно пов’язаний із розвитком музейної справи, зокрема на Канівщині. Ще 1968 року, у співавторстві з колегами-однодумцями Миколою Собчуком і Сергієм Фурсенком, ним був реалізовано проект з реставрації Успенського собору (пам’ятка архітектури ХІІ ст.) та створено в його стінах прекрасну експозицію Музею народно-декоративного мистецтва.

У 1990 році Успенський собор було передано релігійній громаді, а музей   розміщено в будівлі колишнього Базиліанського училища, яке є пам’яткою архітектури XVIIІ ст.

Леонід Степанович –автор пам’ятного знаку «Звідси почався останній шлях Тараса Шевченка на Чернечу гору в безсмертя 22 (10) травня 1861 року», який знаходиться поряд з Музеєм народного декоративного мистецтва. Звідси  щорічно 22 травня починається всенародна хода на Тарасову Гору.

Колектив Шевченківського національного заповідника сумує з приводу смерті свого щирого друга Леоніда Степановича Кондратського і висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять людині, яка любила й цінувала канівську землю.

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі