Повернутися до новин

Поетична вітальня. Музей Тараса Шевченка. с. Мошни

14 травня 2023 року у Музеї Тараса Шевченка села Мошни Черкаського району відбулося засідання поетичної вітальні «Руки матері пахнуть святістю», присвячена Всеукраїнському Дню матері. Епіграфом зустрічі стали поетичні рядки нашої землячки, канівської поетеси Катерини Піки: «Яка чарівність ранків і ночей, //Що наповняють сяйвом світ дитинства,// І не знайти щасливіших очей,// Як у жінок у пору материнства».

Про творчість поетеси, про сторінки її нелегкого життя, про тему материнства і жіночої долі у її поезії розповіла донька Катерини Піки, науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Надія Долгіч. Вірші, які запропонувала учасникам зустрічі Надія Василівна, дали змогу відчути усю красу душі поетеси, її любов до рідного серцю Канева, до української Святині – Тарасової Гори. У розповіді було згадано той факт, що 14-літня Катруся Чех, майбутня поетеса Катерина Піка, вітала гостей урочистого відкриття Шевченківського меморіалу (1939) власним віршем. У її творчому доробку понад 70 поезій, присвячених рідному місту і Тарасовій Горі. Учасники зустрічі познайомилися із авторськими збірками поезій Катерини Піки «Щедрість» (1993), «Любов вічна» (2009), «Щедрого серця струна» (2015).

Найстаршим гостем зустрічі стала 85-річна жителька Мошен Ольга Іванівна Чеберяк, яка особисто була знайома із канівською поетесою. Неодноразово Ольга Іванівна відвідувала Канів, щоб зустрітися і поспілкуватися із Катериною Іванівною, почути нові рядки її поезій. Які теплі, щирі листи надсилала вона поетесі: «Добрий день, дорога моя сестричко, золота моя людино з Великої букви! Господи дай здоров`я і снаги Вам, моя золота, щоб своїм талантом Ви ще довго зворушували душі і примушували  думать, сумувать, радіть, любить, вірить, надіяться! Дякую за Ваші вірші, прямо молюся на них, на Ваш талант! Та це дар Божий, і не випадково цей талант на землі Тарасовій. Це як естафета, як генетичний код…» (Лист 1999 року). Ольга Іванівна поділилася спогадами про ці світлі, неповторні миттєвості свого життя.

Продовженням зустрічі стало декламування поезій, присвячених темі матері: авторську поезію запропонувала гостям поет-аматор із Мошен Світлана Корнієнко; школярки Наталя Чеберяк та Златослава Корнієнко прочитали вірші, присвячені любим матусям. В подарунок учасники зустрічі отримали збірочки поезій Катерини Іванівни Піки.

Завідувач Музею Тараса Шевченка Ганна Іванівна Грицик подякувала учасникам творчої зустрічі та зазначила, що зустріч з донькою поетеси, Надією Долгіч, подарувала як гостям, так і колективу музею, душевне піднесення, оптимізм і віру у майбутні зустрічі. Ганна Іванівна висловила свою мрію: організувати наступну творчу зустріч у музеї, на якій прозвучать пісні на слова Катерини Іванівни Піки у виконанні творчих колективів Канева та Мошен.

Поділитися статтею

Більше новин

Поповнення колекції: музей на Тарасовій Горі отримав подарунок

30 Квітня, 2025

Цінний дарунок від Євгена Захарченка (м. Київ) отримав Шевченківський національний заповідник. Родинна реліквія – картина «Вечірня пісня» (1989, полотно, олія, 200х180), написана його рідною тіткою, відомою художницею, членом Національної спілки художників України Тамарою Георгіївною Даниленко (1937-2024), – невдовзі стане окрасою нової експозиції музею Тараса Шевченка. (більше…)

Читати далі

Пам’яті Івана Ядловського

27 Квітня, 2025

27 квітня 2025 року в поминальний день працівники Шевченківського національного заповідника традиційно вшанували пам'ять пророка національного відродження Тараса Шевченка, багаторічного охоронця могили поета Івана Ядловського, українського патріота, Героя України Олекси Гірника (більше…)

Читати далі

39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС

26 Квітня, 2025

26 квітня 2025 року відзначалися 39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Тоді в атмосферу Землі викинуло величезну хмару радіоактивного пилу, яка зачепила Україну та навіть частину Європи. (більше…)

Читати далі