Повернутися до новин

Війна і перемога

Запрошуємо на мистецьку виставку Ольги Карпенко “Війна і перемога”

Війна чорним крилом увірвалася в кожну оселю мирних українців, водночас змінила наше розмірене спокійне життя. Але українці не розгубилися, об’єдналися і акумулювали всі свої зусилля на боротьбу з нещадним ворогом.

Зараз у кожного свій фронт. Ми вклоняємося нашим захисникам і захисницям, які ціною власного життя здобувають, забезпечують, укріплюють нашу віру в Перемогу! Ми дякуємо українцям, які стоять на сторожі незнищенності нашої української культури, зберігаючи невмирущі традиції.

У перші дні липня у музеї Тараса Шевченка Шевченківського національного заповідника для огляду відкрита мистецька виставка «Війна і Перемога» української художниці Ольги Карпенко (м. Київ). Концептуально виставку можна поділити на дві частини. У першій подано мистецьке бачення подій Майдану, Революції Гідності, перших місяців повномасштабного російського вторгнення, українських воїнів-героїв, які сьогодні боронять нашу землю від російського рабства. Через свої твори художниця проживає усі жахи цієї страшної війни, створюючи неповторні сюжети. Друга частина виставки – це щасливе яскраве життя українців до війни: полотна із зображеними неймовірно красивими харизматичними постатями, українськими пейзажами, натюрмортами, кримськими берегами тощо.

Запрошуємо гостей на Тарасову Гору пошанувати пам’ять Тараса Шевченка та відвідати виставку “Війна і Перемога” небайдужої талановитої українки, художниці ОЛЬГИ КАРПЕНКО.

 

Сектор експозиційно-виставкової роботи відділу наукових досліджень Шевченківського національного заповідника

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі