Повернутися до новин

Дарунок в День Незалежності.

У світлий день нашої святої Незалежності Шевченківський національний заповідник отримав у подарунок перший том у двох книгах критичного видання «Тарас Шевченко у спогадах». Повне нове видання «Спогадів» повинно з’явитися пізніше ще у двох томах і п’яти книгах. Над виданням працює провідний український шевченкознавець Олександр Боронь та український літературознавець, письменник Михайло Назаренко.

У вступній статті Григорія Грабовича дізнаємося, що це видання – складник фундаментального проекту нового вивчення спадщини та рецепції українського національного поета, а у вимірі теперішнього часу – опір російській агресії та уміння надати українській справі загальнолюдського значення.

Мемуарні матеріали впорядковані та прокоментовані. Підібраний відповідний ілюстративний ряд, що включає репродукції робіт Тараса Шевченка та його сучасників, фото і портрети друзів поета та відомих дослідників життя і творчості національного Пророка.

Академічне видання здійснюється під егідою поважних наукових інституцій, зокрема Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці, Інституту джерелознавства НТШ-А, Українського наукового інституту Гарвардського університету, Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка; Інституту Критики.

Ми щиро вдячні Олександру Бороню, завідувачу відділу шевченкознавства, заступнику директора з наукової роботи Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, за чудовий дарунок, адже книги, що вже має Заповідник ще не надійшли у продаж.

Поділитися статтею

Більше новин

Тарасова Гора: люди і події

12 Листопада, 2024

Вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події», приуроченої до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 165-річчя його останнього приїзду в Україну, яка відбулася 28 травня 2024 р. Статті науковців присвячені боротьбі українства проти московської агресії, підкреслюється вагомість слова Тараса Шевченка у сучасних умовах; висвітлюються форми і методи музейної діяльності під час російсько-української війни, формування музейних колекцій, проблеми збереження національної культурно-мистецької спадщини та природного довкілля. Видання адресоване науковцям, шевченкознавцям, краєзнавцям, освітянам. Переглянути матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тарасова Гора: люди і події» та інші матеріали можна за посиланням>>>

Читати далі

Син сенатора Маккейна побував на Тарасовій горі

29 Жовтня, 2024

На Тарасовій горі у Каневі побував син американського сенатора Джона Маккейна, який був відомий постійною підтримкою України. Про це повідомила директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. (більше…)

Читати далі

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі