Добра душа і жила добром
27 Березня, 2025
100-річчю з дня народження канівської поетеси Катерини Піки, учасниці відкриття Шевченківського меморіалу у Каневі (1939), лауреату премії ім. О. Кобця (Варавви) (1994) присвячується
Читати далі
100-річчю з дня народження канівської поетеси Катерини Піки, учасниці відкриття Шевченківського меморіалу у Каневі (1939), лауреату премії ім. О. Кобця (Варавви) (1994) присвячується
Читати далі16 березня 2025 року у Шевченківському національному заповіднику відбулася цікава зустріч із Миколою Герасименком, заслуженим юристом України, який передав у дарунок Заповіднику (більше…)
Читати даліУ ці березневі дні з нагоди 211-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка у Музеї народного декоративного мистецтва було відкрито унікальну виставку скульптора, художника та письменника Руслана Найди. Особливою окрасою заходу стали музичні виступи Світлани Коваленко — української співачки, педагогині та громадської діячки, а також Володимира Гонського — заслуженого діяча мистецтв України, науковця, публіциста, ведучого багатьох патріотичних протестних акцій, зокрема Мовного майдану та Євромайдану. (більше…)
Читати далі10 березня 2025 року виповнилося 164 роки з дня смерті Тараса Шевченка. За багатолітньою традицією цього дня зранку було покладено квіти на могилу Кобзаря та до пам’ятного знаку Олекси Гірнику працівниками Шевченківського національного заповідника та представниками органів місцевого самоврядування (м. Канів), Канівської громади. (більше…)
Читати даліБерезень в Україні називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку – новим та неповторним. Як весна оновлює природу, так само і поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає щиро любити свій народ, свою Україну. Традиційним стало у ці дні проводити в музеї Тараса Шевченка літературний урок «Блокпости Шевченкового слова». Цього року він присвячений воєнній ліриці. (більше…)
Читати даліТеплого сонячного дня 9 березня 2025 року на Тарасові Горі в Каневі було урочисто відзначено 211-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка. Розпочалися заходи з покладання квітів на могилу Великого Кобзаря та до пам’ятного знаку Олекси Гірнику працівниками Шевченківського національного заповідника, представниками органів місцевого самоврядування (м. Канів), Канівської громади, Міжнародного об’єднання українського козацтва (м. Черкаси), письменниками, митцями. З вітальним словом до учасників заходу звернувся в. о. генерального директора заповідника Анатолій Кононенко. Артистка, письменниця Галина Ільєва (м. Київ) та інші шанувальники Шевченкового слова декламували вірші поета. (більше…)
Читати даліКультурно-мистецький проект Юрія Нагулка (м. Київ) 9 березня уся світова громадськість вшановує національного Генія, борця за Свободу і Незалежність України – Тараса Шевченка. Цьогоріч, у день його народження, на Тарасовій Горі у Каневі відбудеться презентація культурно-мистецького проектузаслуженого діяча мистецтв України – Юрія Нагулка (м. Київ). Юрій Нагулко– видатний український художник, який у своїй творчості глибоко досліджує теми свободи та національної ідентичності. Його роботи відзначаються символізмом, яскравою кольоровою гамою та зверненням до історичних і культурних кодів української нації. Нинішня виставка його творів – це унікальна мистецька подорож у часі, яка вивчає і висвітлює зв’язок між минулим, теперішнім і майбутнім. У своїх роботах автор переплітає історичні мотиви, сучасні переживання за долю України у час повномасштабного вторгнення росії та передчуття вибореного у кровопролитній боротьбі мирного прийдешнього, створюючи глибокий діалог між епохами. Митець володіє неймовірним талантом художника-філософа, спонукаючи глядача віртуально зупинити мить перед оглядом мистецького твору, змушує поновомуосмислити, віхи української історіїу контексті сучасних подій. Кожне представлене художником полотно у музеї Тараса Шевченка це поєднанняфеєрії кольорів, людських почуттів, взаємовідносин, традицій, що впливає на ритми душі і серця кожного шанувальника українського образотворчого мистецтва. Ця виставка є продовженням творчих пошуків Юрія Нагулка, де кожна робота стає окремою сторінкою великого літопису часу. Запрошуємо долучитися до пошанувань Тараса Шевченка у день його народження та потрапити в обставу «Перехрестя часів», яку особисто презентуватиме автор, видатний український художник Юрій Нагулко. Чекаємо вас на Тарасовій Горі 9 березня 2025 року о 10-00.
![]() |
Під такою назвою в Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка Національного історико-культурного заповідника «Переяслав» (м. Переяслав) 27 лютого 2025 року, у рамках відзначення 180-річчя написання Тарасом Шевченком вірша «Як умру, то поховайте…» («Заповіт») у будинку Андрія Козачковського, заступником генерального директора Шевченківського національного заповідника (більше…)
Читати даліПобачив світ збірник матеріалів Десятих Міжнародних Шевченківських читань ≪Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка≫, присвячених 210-й річниці з дня народження митця та 175-літтю завершення експедиції на Арал. (більше…)
Читати далі