Повернутися до новин

Великий зодчий

до 150-річчя з дня народження Василя Кричевського

 

Сьогодні, 12 січня 2023 року, в рамках пошанування Василя Кричевського – відомого українського зодчого, автора проекту будівлі-музею Тараса Шевченка у Каневі, відбулася зустріч з канівською громадою та урочисте відкриття виставки мистецьких творів з фондової колекції Шевченківського національного заповідника.

Традиційно урочистості розпочалися з покладання квітів до могили Кобзаря – духовного батька багатьох поколінь українців, де, Валентина Коваленко, в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника, слушно зазначила: «у часи повномаcштабної війни, нам, як ніколи, треба «голосу Тараса…», ми маємо вчитуватися у кожен рядок його поезії та слідувати його заповітам: «Борітеся, поборете!..».З вірою у Збройні сили України, з Божим благословенням кожен працює, наближаючи найочікуванішу подію – Перемогу!»

Під час урочистого відкриття виставки було презентовано творчий доробок Василя Кричевського та художників, які в різні часи працювали над мистецьким образом будівлі музею Тараса Шевченка у Каневі. Зокрема, слід вирізнити твори родини українського художника Івана Красного – учня Василя Кричевського, його дружини Слави Лівшиць, які впродовж років разом зі студентами Київського художнього інституту на літніх практиках змальовували неймовірні канівські пейзажі. До мистецького літопису Тарасової Гори долучилися Мар’ян Маловський, Микола Сліпченко, Валентин Кирилков, які зафіксували музей Тараса Шевченка у своїх творах.

Канівську громаду та співробітників заповідника з визначною датою – 150-ю річницею з дня народження Василя Кричевського привітала в. о. генерального директора Валентина Коваленко; старший науковий співробітник, куратор виставки – Тетяна Чулкова ознайомила гостей з творчою біографією великого зодчого, а завідувач відділу охорони пам`яток історії, культури та природи Віта Дзима розповіла присутнім про історію створення та побутування будинку-музею Тараса Шевченка у Каневі.

Також до виступів долучилися громадські активісти, «свободівці» Юрій Гамалій, Олександр Скорина та інші гості, які підтримали ініціативу співробітників Шевченківського національного заповідника назвати одну з вулиць міста ім’ям видатного митця. Представники канівської міської ради – Тетяна Жівотова, Тетяна Ренькас, Костянтин Андрієнко високо оцінили внесок Василя Кричевського в історію української культури та розбудову Канівщини.

 

 

Поділитися статтею

Більше новин

Допомога фронту

2 Жовтня, 2024

Уже в перші тижні повномасштабної війни частина колективу Шевченківського національного заповідника активно долучилася до допомоги фронту. Зокрема, на Тарасовій Горі сформувався осередок із плетіння маскувальних сіток для ЗСУ. Нині вже 316 сіток відправлено нашим воїнам через Канівський волонтерський центр. Старий домашній одяг, спанбонд (закупляється за донати музейників і відвідувачів заповідника) швидко стають такими потрібними на фронті речами. (більше…)

Читати далі

З нагоди Дня захисників і захисниць України

1 Жовтня, 2024

Сьогодні, 1 жовтня, з нагоди Дня захисників і захисниць України на Тарасовій Горі відбулася зустріч-діалог із учасниками бойових дій 2014-2024 років «Герої серед нас: минуле і сьогодення». Учасниками заходу стали працівники заповідника та учні 10 - 11 класів Канівської гімназії імені Івана Франка. (більше…)

Читати далі

До 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка

26 Вересня, 2024

У Шевченківському національному заповіднику 26 вересня 2024 року відбулися Десяті Міжнародні Шевченківські читання «Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка», присвячені 210-й річниці з дня народження митця та 175-ліття завершення експедиції на Арал. Науковий захід проведено спільно з вченимий дослідниками України(міста Запоріжжя, Збараж, Звенигородка, Знам’янка, Канів, Київ, КривийРіг, Львів, Переяслав, Славута, Ужгород, Черкаси; с. Качанівка Прилуцького району Чернігівської області, с. Сковродинівка Богодухівського району Харківської області, с. Трипілля Обухівського району Київської області, с. Шевченкове Звенигородського району Черкаської області)і Казахстану(міста Астана, Алмати, Форт-Шевченка). (більше…)

Читати далі