Повернутися до новин

Через російську агресію в Україні постраждали 1605 об’єктів культурної інфраструктури

Міністерство культури та інформаційної політики України продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок російської агресії. Так, станом на 25 липня 2023 року збитків зазнали 1605 об’єктів культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них більше третини (589 об’єктів) – зруйновані.

За останній місяць загальна чисельність постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 23 одиниці, більша частина з яких припадає на Херсонщину (9 одиниць або 39%).

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).

Загалом постраждали:

клубні заклади – 760;

бібліотеки – 607;

музеї та галереї – 90;

театри та філармонії – 28;

заклади мистецької освіти – 120.

Пошкоджень і руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи і коледжі) та об’єкти культурної спадщини на території 225 територіальних громад (15,3%) у Вінницькій (3%), Дніпропетровській (17%), Донецькій (87%), Житомирській (12%), Закарпатській (2%), Запорізькій (33%), Київській (29%), Луганській (42%), Львівській (4%), Миколаївській (42%), Одеській (4%), Сумській (49%), Харківській (36%), Херсонської (37%), Хмельницькій (5%), Черкаській (3%), Чернігівській (16%) областях та м. Києві.

Варто зазначити, що майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Поділитися статтею

Більше новин

Зустріч із Миколою Герасименком

16 Березня, 2025

16 березня 2025 року у Шевченківському національному заповіднику відбулася цікава зустріч із Миколою Герасименком, заслуженим юристом України, який передав у дарунок Заповіднику (більше…)

Читати далі

Виставки у Музеї народного декоративного мистецтва

14 Березня, 2025

У ці березневі дні з нагоди 211-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка у Музеї народного декоративного мистецтва було відкрито унікальну виставку скульптора, художника та письменника Руслана Найди. Особливою окрасою заходу стали музичні виступи Світлани Коваленко — української співачки, педагогині та громадської діячки, а також Володимира Гонського — заслуженого діяча мистецтв України, науковця, публіциста, ведучого багатьох патріотичних протестних акцій, зокрема Мовного майдану та Євромайдану. (більше…)

Читати далі

«Не забудьте пом’янути…»

10 Березня, 2025

10 березня 2025 року виповнилося 164 роки з дня смерті Тараса Шевченка. За багатолітньою традицією цього дня зранку було покладено квіти на могилу Кобзаря та до пам’ятного знаку Олекси Гірнику працівниками Шевченківського національного заповідника та представниками органів місцевого самоврядування (м. Канів), Канівської громади. (більше…)

Читати далі