Повернутися до новин

Суспільний діалог – проектування  щасливого майбутнього

Напередодні Дня захисників і захисниць України  Тарасову гору відвідали учасники Світового конгресу українців.

Традиційно гості вклонилися Тарасу Шевченку, відвідали мистецькі виставки Івана Марчука, Тамари Гордової та Ольги Карпенко.

Під час круглого столу «КАНІВ. ШЛЯХ ДО СЕБЕ» поважні гості, серед яких – третій Президент України Віктор ЮЩЕНКО з дружиною Катериною, обговорили формування візії майбутнього повоєнного Канева/Черкащини та України.

Також у процесі зустрічі  було підписано  Меморандум про взаємодію та співробітництво з Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «УКРАЇНСЬКА РОДИНА».

Метою Меморандуму є співпраця щодо підтримки і надання гуманітарної допомоги для захисту громадян України шляхом організації та проведення заходів, реалізації завдань та проектів, обміну інформацією.

Подяка за участь:

ГО Патріоти рідного краю – України Корсунщина – Патріоти рідного краю – Україна

Медіа партнеру https://youtube.com/@ua_vision

@kmbs.ua

@SchoolStrategyArchitects

@MalivaniSoncem

@BMeventsatellites

Канівська міська рада

Фонд “МХП-Громаді”

Волонтерці, громадській діячці із Торонто Alexandra Sakhnatska

Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України

Велика дяка за енергію Halyna Symha, яка того дня об’єднала навколо Канева потужних людей! Надане нею «Велике бурштинове серце України» як символ української незламності було закладено учасниками круглого столу на місці майбутнього будівництва «Храму серця».

Історія цього символу досить цікава.

У лютому – березні 2022 року, коли рашисти стояли під Києвом, Галина СИМХА,  засновниця підприємства «Сонячне ремесло», що у Володимирецькому районі Рівненської області,  ховала у Бучі найдорожчу для себе річ – «Велике бурштинове серце України».

50 мільйонів років цей унікальний камінь лежав у поліській землі. Його видобули на Рівненщині легально і він став справжнім скарбом колекції пані Галини.

Поліський бурштин унікальний. Він має рідкісні відтінки, які практично не зустрічаються в інших родовищах світу, – це каміння зеленої палітри й червоного кольору. Також його використовують з лікувальною метою.

Наприкінці передвоєнного 2021 року на родовищі, яке розробляє «Сонячне ремесло», було знайдено один із найбільших у світі «сонячних каменів». Його вага – 5 кілограмів 305 грамів. Самородок відразу стали досліджувати спеціалісти.

А вдома у Галини Симхи в Бучі зберігався інший цінний бурштин, той, що у формі серця. Вона його назвала «Великим бурштиновим серцем України». Коли рашисти увійшли в Бучу, вивезти цінність жінка не наважилася – раптом знайдуть. Віддавати його в руки ворогу – теж не варіант. Тому 9 березня закопала бурштинове серце у промерзлу землю під дубом. Викопала 19 квітня.

Врятоване «Велике бурштинове серце України» стало одним із символів української незламності.

Коли предстоятель Православної церкви України митрополит Київський Епіфаній їхав на зустріч з Папою Римським, пані Галина попросила передати понтифіку подарунок – металеву копію «Великого бурштинового серця України», розміри якого ідентичні оригіналу,  як пам’ять про нашу державу і наш народ.

Поділитися статтею

Більше новин

Сьогодні Тарасову гору відвідали вихованці Народного художнього колективу вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко»

15 Червня, 2025

Дитячому ансамблю «Зернятко» в цьому році виповнилося 35 років. Вихованці ансамблю виховуються на кращих зразках українських традицій і поширюють українську культуру за межі України: Європа, Японія, Америка, Сінгапур, Йорданія. Ансамбль «Зернятко» − волонтери, вони допомагають ЗСУ та наближають нашу перемогу. Так ці дитячі серця підтримують нашу культуру, яка зміцнює нашу силу і віру. (більше…)

Читати далі

Чи знаємо ми Тараса Шевченка?

10 Червня, 2025

За ініціативи Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка, Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка, Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України у березні стартував загальноукраїнський квест-марафон «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?». (більше…)

Читати далі

Очима юнака – думками Пророка

27 Травня, 2025

27 травня 2025 року у рамках Міжнародного літературно-мистецького конкурсу «Роду криниця віща»у музеї Тараса Шевченка було розгорнуто мистецьку виставку творів переможців чотирьох вікових категорій трьох номінацій: «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво» та «Художня фотографія». На конкурс було надіслано 56 творів 57 учасників. Серед переможців – студент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Назар Щербатюк (м. Черкаси). (більше…)

Читати далі